Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
w Andrespolu

OBŁÓCZYNY I PRZYJĘCIE DO GRONA MINISTRANTÓW

         10 marca 2024 roku, z wielką radością, nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej sześciu nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 i dokonał go Ks. Proboszcz Mariusz Siciński.

       Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęło się z nowym rokiem szkolnym 2023/2024. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w sobotnich spotkaniach przygotowujących, prowadzonych przez Jakuba Kózkę. W ich trakcie zapoznali się z paramentami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Mszy Świętej. Zwieńczeniem ich zapału i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie ich do grona ministrantów poprzez błogosławieństwo Księdza Proboszcza i symboliczne nałożenie komży wraz z pelerynką i uzyskanie legitymacji ministranckiej. W czasie tej Mszy Św. miało miejsce również poświęcenie świec i książeczek dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.