ks. Marian Górka

Ksiądz Marian Górka urodzony w 1951 roku. Pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego. W 1969 roku wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W latach 1970-72 odbywa służbę wojskową w „kleryckiej” jednostce w Bartoszycach. Na kapłana wyświęcony w 1976 r. i podejmuje posługę duszpasterską w różnych parafiach, a przez 5 lat był duszpasterzem Polaków w Niemczech. W 1994 r. zostaje mianowany Proboszczem Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Andrespolu.

Był pierwszym księdzem parafii, głównym inicjatorem, pomysłodawcą i budowniczym kaplicy kościelnej, później nowego kościoła z plebanią a w następnych latach budowy cmentarza grzebalnego z kaplicą cmentarną.

Z dniem 1 grudnia 2009 roku – Ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Władysław Ziółek mianuje Ks. Proboszcza Mariana Górkę – kanonikiem, doceniając w ten sposób wszystko, co uczynił zarówno w sferze duszpasterskiej jak i administracyjno-budowlanej w Parafii Andrespol.

Z dniem 12 grudnia 2011 roku – Arcybiskup Metropolita Łódzki Ks. Władysław Ziółek po wysłuchaniu zdania Kapituły Kolegiackiej Łaskiej, uwzględniając i doceniając trud i pracę w budowie kościoła w Andrespolu oraz tworzenie wspólnoty parafialnej, mianuje niniejszym przewielebnego Ks. Proboszcza Mariana Górkę – kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Łaskiej.

Swoją posługę jako Proboszcz Parafii zakończył 27 sierpnia 2022 roku.