Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
w Andrespolu

TURNUS REHABILITACYJNY „MUMINKÓW” 01-15.07.2023

1 lipca 2023 r., z naszej parafii  w Andrespolu, pod opieką księdza proboszcza Mariusza Sicińskiego i księdza Tomasza Grzejdziaka – wikariusza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „MUMINKI” rozpoczęło dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Głogowie. Grupa liczyła 24 osoby, w tym 14 podopiecznych i 10 opiekunów – wolontariuszy. Po trzech latach przerwy udało nam się wznowić nasze wyjazdy. Miejscem rekreacji, rehabilitacji oraz rozwoju duchowego był ośrodek Cichych Pracowników Krzyża.

Jak za dawnych lat, tak i teraz zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Podczas tegorocznego turnusu swoją pomocą wspierali nas dwaj klerycy: Szymon i Dawid. Każdego dnia modliliśmy się wspólnie podczas Eucharystii, Jutrznią, Różańcem, Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Od poniedziałku do piątku uczestniczyliśmy w zabiegach rehabilitacyjnych. Czas ten był wypełniony także wieloma atrakcjami: rejs statkiem po Odrze, koncert zespołu „Wrzos”, wycieczka do wrocławskiego ZOO, alpakoterapia, zwiedzanie miasta oraz głogowskiej kolegiaty, koncert organowy w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, koncert pani Moniki Sagan, zwiedzanie kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Grodowcu, zabawa taneczna, wspólne wieczory filmowe, muzyczny wieczór wspomnień, mini playback show, basen i wiele innych.

15 lipca, po śniadaniu, wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów, wypoczęci i uśmiechnięci. Z niecierpliwością już czekamy na kolejny wyjazd, by znów przeżyć wspaniałą, wakacyjną przygodę.

Z serca dziękujemy za wielkie serca naszym Ofiarodawcom, bez których wyjazd naszych Pociech nie doszedłby do skutku. Dziękujemy  za wszystkie gesty życzliwości!